Riihimäki-Seuran artikkelikuva

Riihimäki-Seuran syyskokous kaupunginmuseolla 20.11.2018 klo 18

Tervetuloa Riihimäki-Seuran syyskokoukseen kaupunginmuseolle tiistaina 20.11.2018 klo 18.

Kokouksessa käsitellään ensi vuoden toimintasuunnitelma ja talousarvio.

Luvassa on mielenkiintoisia juttuja: tuttuja perinteitä mutta myös uusia toimintoja, jotka siivittävät jo seuraavana vuonna vietettävään kaupungin juhlavuoteen. Myös Riihimäki-Seuralla on juhlavuosi 85 v. vuonna 2020.

Nytkin on juhlan paikka, kun yhteistyöhanke, Suomi 100- aloitustapahtuma LYHTYVAELLUS sai Riihimäen kaupungin Vuoden kulttuuriteko 2017 – tunnustuksen. Tätä juhlitaan syyskokouksen yhteydessä kakkukahveilla.

Samalla palkitaan Minun Riihimäkeni- kirjoitus- ja kuvataidekisan sarjojen voittajat. Työt tulevat sen jälkeen esille kaupunginkirjastoon.

Innostaisiko tulla mukaan johtokuntaan? Meillä on kokouksissa mukava tunnelma ja on ilo tehdä vapaaehtoistyötä kotikaupungin viihtyisyyden hyväksi.

Olet lämpimästi tervetullut  mukaan!